PostHeaderIcon 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami już 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odbył się on 11 stycznia - w niedzielę w sali Gimnazjum w Biesiekierzu w godz. 16.00-18.30.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym powitaniem gości przez osoby prowadzące, panie: Agnieszkę Hryniewicz oraz Agnieszkę Kolanowską, Wójta Gminy Biesiekierz p. Andrzeja Leśniewicza, dyrektorów placówek oświatowych, przewodniczącego Rady Gminy p. Marka Płazę, strażaków oraz wolontariuszy.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziły licytacje. Największą popularnością cieszyły się koszulki oraz kubeczki WOŚP. Nie brakowało również chętnych na np. pluszowe zabawki, nalewki, torty i inne.

Naszą imprezę uświetniły bardzo ciekawe, zaskakujące występy uczniów szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy. Świetnie zaprezentował się również zespół taneczny Flash Dance z Parnowa.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka WOŚP, sprzedaż babeczek, stoisko medyczne, stoisko z wiatraczkami oraz malowaniem buzi.

Wielką atrakcją było światełko do nieba - fascynujący pokaz fajerwerków przeprowadzony przez mistrzów - strażaków.

Świetna atmosfera, przyjazne uśmiechy i ogólna radość dawania siebie innym sprawiły, że było to niezapomniane spotkanie. Do dnia dzisiejszego zebraliśmy już łącznie 9231,30 zł. Nie jest to jeszcze koniec zbiórki. Wciąż można w bibliotece, szkołach i przedszkolach nabywać cegiełki. Uroczyste losowanie nastąpi 16 stycznia 2015 r. (piątek) w Gminnym Przedszkolu w Biesiekierzu o godz. 10.00. Lista szczęśliwców zostanie opublikowana na naszej stronie internetowej oraz na stronie Gazety Gminnej. Fanty będzie można odbierać w naszej bibliotece od poniedziałku - 19 stycznia w godz. 9.00-17.00.

Ogromnie dziękujemy sponsorom, wolontariuszom i wszelkim osobom, które włączyły się w tę piękną i jakże potrzebną akcję.

Starszy bibliotekarz

Renata Łowiecka