PostHeaderIcon Ferie z biblioteką

I tydzień ferii pn. Legendy z różnych stron Polski, czyli jak Skarbnik ze Złotą kaczką odwiedzili Smoka Wawelskiego upływa nam bardzo szybko i wesoło.

Nasi goście mają wiele okazji ku temu, aby zgłębić swoją wiedzę na temat polskich legend, nawet tych dotyczących Pomorza Zachodniego, na którym mieszkamy. W zabawie pomagają nam książki - zbiory legend, zgromadzone w bibliotece, które głośno czytamy i omawiamy. Dużą rolę pełnią również legendy zekranizowane, które oglądamy na wielkim ekranie w sali dziecięcej. Nasi mali czytelnicy wykazują się wielkim zaangażowaniem podczas wykonywania różnorodnych prac plastycznych nawiązujących do danego tematu. Efekty ich pracy przynoszą im ogromną satysfakcję, wiele zabawy i uśmiechów. Odgrywane scenki teatralne z pomocą stworzonych postaci rozwijają wyobraźnię naszych skrzatów. Natomiast zabawy ruchowe takie jak: zabawa z chustą animacyjną, czarodziejska skrzynia, magiczny worek, jedzie pociąg czy oczko, pozwalają nam się wszystkim lepiej poznać i bardziej otworzyć na drugiego człowieka, jego potrzeby i oczekiwania. Prace plastyczne wykonywane w grupach wykształcają w nas umiejętność współpracy i przychylność na pomysły innych ludzi. Przeprowadzone eksperymenty fizyczne uświadomiły dzieciom, że nauka i poszerzanie wiedzy są interesujące. Wielką uwagę i zainteresowanie dzieci skupiają na sobie interaktywne książki Herwe’a Tullet’a. Podczas ich prezentacji nasi mali czytelnicy bardzo chętnie angażują się w zadania sprecyzowane przez autora książek. Jest to dla nich wspaniała, tajemnicza przygoda pochłaniająca je bez reszty.

Nasza feryjna przygoda wciąż trwa... Serdecznie zapraszamy!!!

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka