PostHeaderIcon Ferii z biblioteką ciąg dalszy

Ferie w naszej bibliotece wciąż trwają!!! Na naszych czytelników nadal czeka wiele atrakcji. Podczas pierwszego tygodnia ferii dzieci zapoznały się z książkami zawierającymi najpiękniejsze podania i legendy.

Nasi mali goście poznali m.in. legendę o Złotej kaczce oraz o Warsie i Sawie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się ciekawych rzeczy o stolicy Polski m.in. o tym, że nazwa miasta Warszawa pochodzi od Warsa- rybaka i Sawy- syreny z legendy. Następnie wykonały z grochu i fasoli piękny herb Warszawy. Odbył się również konkurs pn. Jak pomagać zimową porą ptakom? Wspólnymi siłami zrobiliśmy z kartonów karmniki dla ptaków. Drugi tydzień ferii odbywa się pod hasłem Koszmarne ferie z Karolkiem i innymi łobuziakami. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od poznania głównego bohatera i jego kolegów. Karolek to chłopiec, który ma w głowie wiele koszmarnych pomysłów, które pomagają mu zrealizować jego koleżanki i koledzy. Wysłuchaliśmy jednego z opowiadań pt. Obleśne robale z książki pt. Koszmarny Karolek - Sekrety szkieletów, następnie uczestnicy zajęć wykonali pracę plastyczną pn. koszmarne pająki. Choć nazwa brzmi strasznie nasze pająki były wyjątkowe: kolorowe i wesołe :-). W trakcie naszych spotkań dużą radość uczestnikom sprawiła zabawa z książkami HerveaTulleta tj. Kolory, Naciśnij mnie i Turlututu. Podczas zajęć wspólnie bawimy się z chustą animacyjną oraz w takie zabawy jak: pająk idzie, krzesełka, letnia burza, kolory, oczko, stonoga.

Zapraszamy do dalszej wspólnej zabawy!!!

Młodszy bibliotekarz Aleksandra Sowa