PostHeaderIcon Akademia Wyobraźni w naszej bibliotece

We wtorek, 27 stycznia gościliśmy w naszej bibliotece teatr Akademię Wyobraźni z Wrocławia. Dzieci wraz z rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi ze Środowiskowego Domu Samopomocy, przedszkola z Biesiekierza i świetlicy z Lasek Koszalińskich obejrzeli przedstawienie marionetkowe w konwencji teatrzyku domowego pt. Wędrówki Stasia.

Zabawna i pouczająca historia o dobrym i odważnym chłopcu, który dzięki magicznemu podarunkowi chce zmienić świat na lepszy. Fabuła zaczerpnięta z opowieści ludowej przenosi dzieci do świata baśniowej przypowieści. Zaczarowany świat teatru zrobił na naszych milusińskich wielkie wrażenie. Widownia reagowała bardzo żywiołowo i co chwilę słychać było salwy śmiechu. Po zakończeniu przedstawienia dzieci mogły zajrzeć za kulisy teatru a nawet samodzielnie ożywić marionetki. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Nasze spotkanie z teatrem na żywo uważamy za bardzo udane.

Agnieszka Hryniewicz