PostHeaderIcon W świecie Zeusa, Posejdona i Ateny

W poniedziałek 9 lutego gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy I b z Gimnazjum im. Wybitnych Polaków w Biesiekierzu.

Na początku zajęć gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną o mitologii, z której dowiedzieliśmy się gdzie mieszkali Bogowie, jakie wiedli życie. Następnie przypomnieliśmy sobie bogów greckich i rzymskich oraz ich atrybuty. Podczas naszego spotkania uczniowie rozwiązywali zagadki - prawda czy fałsz, łączyli pary mitologiczne, za pomocą pantomimy pokazywali związki frazeologiczne, które dana grupa musiała odgadnąć. Nasze zajęcia miały na celu zainteresowanie uczniów mitologią grecką i rzymską.

Klasa I b wykazała się dużym zaangażowaniem w zajęcia i bardzo dobrą znajomością mitologii :-).

Młodszy bibliotekarz Aleksandra Sowa