PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk

W miniony piątek, 27 lutego gościliśmy w naszej Bibliotece znaną i cenioną polską pisarkę - Olgę Tokarczuk. Była to nie lada gratka dla naszych czytelników.

Spotkanie z naszym gościem fantastycznie poprowadził zaprzyjaźniony z naszą biblioteką Dariusz Pawlikowski - dziennikarz Radia Koszalin. Zdobywczyni licznych nagród, w tym prestiżowej Nike, w bardzo ciekawy sposób przybliżyła zebranym swój dorobek literacki. Zabrała nas również w podróż po osiemnastowiecznej Polsce. Stało się tak za sprawą jej najnowszej książki pt. Księgi Jakubowe. Dowiedzieliśmy się o kulisach powstawania tej bestselerowej powieści oraz jej niezwykłych bohaterach. Pani Olga w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła nam realia minionej epoki. Podkreśliła również konieczność szerszego spojrzenia na naszą historię oraz nasze korzenie. Wszyscy zebrani słuchali z dużym zainteresowaniem, a następnie zadawali liczne pytania. O tym, że nasze spotkanie było bardzo udane świadczą rozmowy prowadzone z naszym gościem jeszcze po oficjalnym zakończeniu spotkania.

Było nam niezwykle miło gościć w naszych progach tak cenionego literata.