Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna "Przyjaźń w literaturze"

W dniu dzisiejszym (12.03.br.) uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. Przyjaźń w literaturze.

Spotkanie zaczęło się zabawą integracyjną Iskierka przyjaźni. Następnie dzieci wysłuchały bajki psychoedukacyjnej Bajka o dwóch ołówkach z książki Marii Molickiej Bajkoterapia. O lękach dzieci i nowej metodzie terapii. Po wysłuchaniu tekstu uczniowie z dużym zaangażowaniem opowiadali kim jest przyjaciel, jakie powinien mieć cechy i przedstawiali swoich przyjaciół. Hasła przedstawiane przez uczniów posłużyły do stworzenia krzyżówki z rozwiązaniem przyjaciel. Jednocześnie dzieci wyszukiwały w słownikach przymiotników określających dobrego przyjaciela.

Na zakończenie dzieciom zostały przedstawione książki opowiadające o przyjaźni zarówno między ludźmi jak i zwierzętami; poruszające temat strachu, wstydu, smutku i zazdrości oraz pomagające radzić sobie w trudnych sytuacjach w klasie czy w rodzinie. Po spotkaniu wszystkie te książki zostały wypożyczone :-).

st. bibliotekarz Maja Rosowska