PostHeaderIcon Wielkie Świąteczne Malowanie Jaj

W okresie przedświątecznym mieliśmy przyjemność gościć w Punktach Bibliotecznych w Parsowie, Warninie oraz Laskach Koszalińskich.

Były to spotkania mające na celu kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Oprócz rozmów i opowieści o zwyczajach i tradycjach, malowaliśmy pisanki staropolską metodą - gorącym woskiem. Po nałożeniu rozgrzanego wosku za pomocą kluczki - tworzeniu w ten sposób pięknych, misternych wzorków, farbowaliśmy je na wybrany kolor. W ten oto sposób powstawały piękne, tradycyjne pisanki. Ten sposób zdobienia jaj przynosi wielką satysfakcję dla malującego i cieszy oczy domowników wnosząc miłą, świąteczną atmosferę w naszych domach.

Cieszymy się , że co roku jest tak wielu chętnych angażujących się w ten rodzaj zdobienia pisanek.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka