Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Świeminie

Kolejne dni Tygodnia Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Świeminie upłynęły pod znakiem wspólnej literackiej i plastycznej zabawy.

W pierwszy dniu tygodnia ogłoszony został konkurs na najciekawszy klasowy plakat Ulubieni bohaterowie książkowi. Przez cały tydzień dzieci rysowały, wycinały i nadawały swoim plakatom ciekawą formę graficzną. Powstały pomysłowe i kolorowe prace. Jury konkursowe, które miało trudny orzech do zgryzienia zdecydowało, że najciekawszy plakat w kategorii klas I-III przygotowali uczniowie klasy I, zaś w kategorii klas IV-VI wygrali uczniowie klasy VI. Wszystkie klasy otrzymały nagrody w postaci sprzętu sportowego Wybieraliśmy także ukochane książki dzieci z klas IV-VI. W ustalonym dniu uczniowie wypisywali tytuły 5 najciekawszych książek, które czytali. Na tej podstawie została stworzona lista bestsellerów książkowych. Zwyciężyła książka Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa. C.S. Lewisa. Zwieńczeniem obchodów bibliotekarskiego tygodnia był turniej 1 z 10. 10 śmiałków zdecydowało się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi literatury i funkcjonowania biblioteki. Turniej został zorganizowany na wzór teleturnieju telewizyjnego. Dzieciaki odpowiadały bardzo dobrze i prawie wyczerpały pulę przygotowanych pytań. Było przy tym mnóstwo uśmiechu i zabawy. Największą wiedzą popisała się uczennica klasy IV Wiktoria Kuklińska, II miejsce zdobyła Olimpia Nastula z klasy V a trzecie Marcel Radzimski również z klasy V. Bardzo serdecznie im gratuluję. Następny Tydzień Bibliotek już za rok...

Aneta Krasowska