Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach 30 maja - 6 czerwca br. w całej Polsce odchodzono XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) organizowany przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Jest to fundacja, która w 2001 r. zainaugurowała kampanię społeczną Cała Polska czyta dzieciom, w celu uświadomienia społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju . Filia Biblioteczna w Świeminie po raz drugi włączyła się w obchody tygodnia. 3 czerwca na spotkanie z książką zaproszono oddział przedszkolny, klasę I i II Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Świeminie. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały książki Valerie Thomas pt. Winnie i Dzień Dinozaura o przygodach niezwykłej czarownicy Winnie, która ze swoim kotem Wilburem przeniosła się w czasy dinozaurów.

Po lekturze dzieci obejrzały polecany przez fundację film Sekret Eleonory, w reżyserii Dominique Monfery. Jest to historia Nathaniela i wyjątkowej biblioteki, w której mieszkają postacie z bajek. To film o odwadze, pokonywaniu trudności i wierze we własne siły, piękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki. Film bardzo się dzieciakom spodobał. Na zakończenie wszyscy otrzymali ulotki reklamujące kampanię Cała Polska czyta dzieciom.

Aneta Krasowska