Strona główna Galerie Ogólne

PostHeaderIcon Kolejny tydzień wakacji z Biblioteką!!!

Upłynął już kolejny tydzień wspaniałej zabawy zainspirowanej różnymi, przepięknymi książkami. Po głośnym odczytaniu opowieści lub wierszy, które rozbudzają naszą wyobraźnię na dany temat jesteśmy w stanie wykonać przeróżne rzeczy.

Po wysłuchaniu opowiadania pt. Obudzona królewna - stworzyliśmy wielki zamek, w którym mogliśmy się wspaniale bawić przenosząc się w czasy średniowieczne. Nie zabrakło koron, bereł, pierścieni, tronów, tarczy, zbroi czy mieczy. Wiersz Magiczne miejsce przypomniał nam, że w bibliotece można wszystko, a więc odgadywaliśmy literackie rebusy, bawiliśmy się w pantomimę, odgadywaliśmy po zapachu i smaku zdrowe jedzenie. Natomiast książki popularnonaukowe podsunęły nam wspaniałe pomysły na zrobienie rybek w siateczkach, bransoletek z makaronu i koralików, wykonanie dyktowanego rysunku, monet z masy solnej itp. Nasz wspólny czas umilały nam integracyjne zabawy w kole, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, rysowanie cieni kolegi lub koleżanki i inne zabawy.

Wszystkie chętne dzieci zapraszamy gorąco do wspólnej zabawy z nami w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiamy :-)