Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkania z książką

W dniu 17 września br. grupa 4-latków z przedszkola Happy Days w Starych Bielicach brała udział w zajęciach z książką.

Po poznaniu swoich imion, przybijaniu piątek i wysłuchaniu tysiąca różnych, bardzo ważnych informacji dzieci poznały mój zawód, dowiedziały się, czym jest biblioteka, poznały różnicę między właśnie biblioteką a np. księgarnią. Każde z dzieci opowiedziało również o swojej ulubionej książce lub postaci z bajki. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że rodzice czytają swoim pociechom. W tym kontekście opowieści o braku czasu i bieganinie we współczesnym świecie wydają się - jak dla mnie - mocno przesadzone. Następnie, w skupieniu i z wypiekami na twarzach dzieci wysłuchały opowiadania Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić. Opowieść ta miała na celu pokazanie jak należy się zachowywać i współpracować w grupie i w domu. Za zaangażowanie i bardzo dobre zachowanie wszystkie dzieci zostały obdarowane skromnymi upominkami. Przedszkolaki obiecały mi, że odwiedzą mnie w bibliotece i wypożyczą 100 książek :-).

Starszy bibliotekarz Agnieszka Rosowska