PostHeaderIcon Jesienne zabawy z biblioteką!

W środę i czwartek - 7 i 8 października na jesiennych lekcjach bibliotecznych gościliśmy klasy 0 i III ze Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu.

Nasze spotkania rozpoczynały się wspólną zabawą ruchową przy muzyce, szumie jesiennego wiatru itp. Po zażyciu ruchu fizycznego zaczęliśmy rozruszać nasze umysły. Sprzyjało temu wysłuchanie głośno odczytanego opowiadania Pawła Mazura pt.: Czy wróbelek doleci do Afryki?, oraz fragmentu książki pt. Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem pn. Jesień. Po krótkiej rozmowie o jesieni, jako porze roku, jej oznakach, kolorach i darach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną Ptaki oraz Ptaki i ich śpiew. Dowiedzieliśmy się z nich, które ptaki pozostają z nami przez zimowy czas, a które odlatują, oraz poznaliśmy ich odgłosy. Kolejnym wyzwaniem dla naszych gości był quiz. Polegał on na odnalezieniu gniazd dla poszczególnych ptaków. Wielką radość sprawiło dzieciom obejrzenie krótkiego filmu animowanego pt. Mały ptak i jego liść. Gdy nasza wiedza została pogłębiona o wiadomości na temat jesieni i ptaków przystąpiliśmy do wykonania prac plastycznych pn. Gil. Słuchając pięknej, relaksacyjnej piosenki o ptakach wyklejaliśmy sylwetę ptaka czerwoną soczewicą, słonecznikiem, bibułą i kolorowymi kartkami. Pracowaliśmy dwójkami lub trójkami po to, aby pogłębić naszą umiejętność współpracy. Powstały przepiękne prace, które dzieci wywieszą w swoich klasach. Spotkanie zakończyliśmy przeglądaniem ciekawych książek, graniem w gry planszowe, oraz bawieniem się zabawkami. Mamy nadzieję, że przeprowadzone przez nas spotkania przyczynią się w znacznym stopniu do poszerzenia wiedzy naszych małych czytelników, zachęcą je do częstego sięgania po literaturę piękną i popularnonaukową, - jako najlepsze źródło czerpania potrzebnych informacji.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka