PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim

W środę - 21 października gościliśmy pisarza pana Tomasza Marcina Trojanowskiego - autora powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży.

Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 roku współpracuje z Teatrem Polskiego Radia jako autor scenariuszy słuchowisk. Jest też dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem. Zgromadzeni w naszej bibliotece młodzi czytelnicy - uczniowie klas IV, V oraz VI mieli okazję zapoznać się z twórczością p. Tomasza. Poznali wiele szczegółów i wskazówek odnośnie czytania książek, jak i ich pisania. Nasz gość gorąco zachęcał naszych czytelników do czytania literatury z pasją i pełnym zaangażowaniem. Podkreślał fakt, że dobre czytanie książek polega na pełnym wczuciu się w jej treść i jej dogłębne przeżywanie, wykorzystując naszą nieograniczoną wyobraźnię.