PostHeaderIcon 5 listopada - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W czwartek - 5 listopada bardzo wesoło i bajkowo obchodziliśmy kolejny Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Do naszej biblioteki zawitali nasi młodzi czytelnicy - uczniowie klasy IV, V i VI ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu oraz uczniowie klas IIa i IIb ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach.

Na dzieci czekały liczne książki - bajki, które w większości znają również z filmów animowanych dla dzieci. Ważny jest fakt, iż większość filmów zrealizowanych jest właśnie na podstawie literatury. Na początku spotkania nasi goście dokończyli zdanie zapisane na dużym plakacie: Moja ulubiona postać z bajki to... , gdzie każdy uczestnik wpisał jedną ulubioną postać. Następnie zabawa ruchowa przy muzyce pt.: Chodzą smoki, chodzą... zachęciła nas do kilku ćwiczeń gimnastycznych. Kolejnym etapem było obejrzenie prezentacji multimedialnej o bajkowych postaciach. Chętnie przypomnieliśmy sobie o wielu bajkach, niektórych bardzo znanych, ale i o tych, które zapadły w niepamięć. Budziło to dużo emocji wśród naszych czytelników, przywoływało wspomnienia z lat wczesnego dzieciństwa i wywoływało uśmiech na ich twarzach. Wiele radości i emocji wniosły kalambury. Poszczególne dzieci miały przyklejone na czole nazwy postaci bajkowych i musiały zadawać pytania widowni po to, aby samemu odgadnąć, kim się jest. Śmiechu było, co niemiara...

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka