Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Święto Babci i Dziadka

W dniu dzisiejszym (26.01.2016 r.) w przedszkolu Happy Days odbyły się zajęcia literackie związane tematycznie ze Świętem Babci i Dziadka.

Spotkanie te celowo miało miejsce właśnie kilka dni po święcie aby pamiętać, że miłość i szacunek należy się babciom i dziadkom zawsze - niezależnie od dnia. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy Biedronek oraz Motylków. Po wysłuchaniu opowiadania O. Hejna Zaczarowana babcia dzieci opowiadały o swoich babciach i dziadkach; o tym jak wspólnie spędzają czas i co dziadkowie pozwalają robić gdy rodzice nie widzą... To było bardzo ciekawe :-) Najmłodsze Biedronki wysłuchały dodatkowo opowiadania o bardzo lubianym przez nie Tupciu Chrupciu pt. Tupcio Chrupcio odwiedza dziadków. Dzieci zapoznały się także z książkami o babciach i dziadkach dostępnych w bibliotece a także ze starymi, bardzo popularnymi kiedyś bajkami i wierszami takimi jak np. Miś Uszatek czy Ściana zaczarowana.

st. bibliotekarz Maja Rosowska