PostHeaderIcon Równać Szanse 2015

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu Równać Szanse 2015. W dniu 18 marca, nasza młodzież zapoznała się z ideą, definicją i założeniami upcyklingu oraz poznała nowe metodami wyszukiwania informacji.

Zajęcia poprowadził pan Arkadiusz Kolanowski - inżynier wydziału mechanicznego. Uczestnicy zapoznali się z zasadami planowania pracy nad projektem i jego wykonaniem. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych oraz takich, które sprawdziły czy potrafimy logicznie myśleć :) Mieliśmy również ogromną przyjemność gościć na naszym spotkaniu Przewodniczącego Rady Gminy p. Marka Płazę. Uczestnicy poinformowali naszego gościa o projekcie oraz jego celach. Pan Marek opowiedział zebranym o harcerstwie, pracy społecznika oraz zadaniach przewodniczącego. Odpowiedział na liczne pytania dotyczące inwestycji, budżetu, tego, jaki wpływ na życie gminy mogą mieć młodzi ludzie. Gimnazjaliści byli bardzo ciekawi, czy mogą osobiście zgłaszać różne pomysły i jak wygląda taka procedura. Pan Przewodniczący bardzo przychylnie odniósł się do debaty, którą ma przeprowadzić młodzież w ramach konkursu Ministra Finansów - Finansoaktywni - Misja Budżet pod kierunkiem p. Agnieszki Kolanowskiej. To było bardzo pouczające spotkanie, za które p. Markowi bardzo serdecznie dziękujemy. Po raz kolejny mieliśmy również zaszczyt gościć p. Agnieszkę Ławrynowicz - Radną Powiatu. Od samego początku mamy w p. Agnieszce wsparcie i pomoc przy realizacji różnych bibliotecznych działań. To właśnie dzięki niej oraz p. Ewie Główczyk-Kowalczyk młodzież spotkała słodka niespodzianka. Po raz kolejny muszę na koniec stwierdzić, że mamy fantastyczną młodzież.