PostHeaderIcon Ważne Święta Narodowe: 1 maja, 2 maja i Uchwalenie Konstytucji 3 maja

We wtorek - 26 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć osoby ze Środowiskowego Domu Samopomocy Feniks w Biesiekierzu na lekcji bibliotecznej na temat obchodów świąt: 1 maja, 2 maja i Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Nasi goście wysłuchali pięknej pieśni patriotycznej - Roty, zostali zapoznani z książkami popularnonaukowymi dotyczącymi tych zagadnień. Wspólnie odczytaliśmy książkę Władysława Bełzy pt.: Kto Ty jesteś? Polak mały. Obejrzeliśmy krótkie filmy edukacyjne o poszczególnych obchodach. Wysłuchaliśmy również pieśni patriotycznej – Mazurek 3 Maja. Podsumowaniem spotkania było wykonanie naszej flagi. Z okazji obchodów 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM obejrzeliśmy film pt. Nie było żadnej nadziei. Głównym przesłaniem filmu jest oddanie hołdu bojownikom oraz ludności cywilnej biorącym udział w powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. Projekcja filmu poprzedzona była wprowadzeniem, a po filmie był czas na krótką refleksję, gdyż była to nasza wspólna historia.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka