PostHeaderIcon LUDWISIE 2016

W piątek, 29 kwietnia odbył się w naszej bibliotece Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków LUDWISIE.

W szranki stanęło aż 31 recytatorów z 5 placówek. Gościliśmy u siebie maluchy z Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu, Przedszkola Publicznego Happy Days - Szczęśliwe Dni ze Starych Bielic oraz dzieci z oddziałów 0 ze szkół podstawowych z Biesiekierz, Świemina i Starych Bielic. Maluchy były fantastycznie przygotowane i zaprezentowały się wspaniale. Nie zabrakło przebrań i rekwizytów. Konkurs przebiegł w bardzo wesołej atmosferze. Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci i uczestnictwo w konkursie. Bardzo cieszymy się również, że już po raz kolejny na widowni zasiedli rodzice oraz dziadkowie, którzy trzymali za swoje pociechy kciuki. Jury w składzie p. Irena Barczuk, p. Marek Płaza, p. Waldemar Maniak oraz p. Mariusz Sydoruk wyłoniło troje dzieci, które będą reprezentowały naszą gminę w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Są to: Maja Ryfun, Lidia Strzyż oraz Borys Moculewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Mamy nadzieję, że nasi mali recytatorzy nadal będą brali udział w konkursach i już za rok z częścią z nich spotkamy się w Ptakach, Ptaszkach i Ptaszętach Polnych.

Agnieszka Hryniewicz