PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek !!!

W czwartek - 12 maja gościliśmy uczniów kl. VI ze S.P. w Biesiekierzu. Nasi goście wzięli udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek.

Na początku naszego spotkania zapoznaliśmy się z krótkimi prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi najpiękniejszych bibliotek na świecie, w Polsce oraz ciekawostek dla miłośników książek. Ogromne wrażenie na naszych czytelnikach wywołała malutka książeczka - najmniejsza książka znajdująca się w naszej bibliotece. Otrzymałyśmy ją w darze od naszej czytelniczki. Kolejnym etapem spotkania było wzięcie udziału w grze terenowej w naszej placówce. Tym razem klasa została podzielona na trzy grupy. Każda z nich otrzymała listę zadań do wykonania. Podczas ich realizacji bardzo liczyła się umiejętność współpracy. Zwieńczeniem wykonanych zadań było ułożenie z zebranych liter hasła. Nasi goście dali z siebie wszystko i doświadczyli tego, że praca bibliotekarza wyszukującego poszczególne pozycje książkowe wymaga sprytu i wygimnastykowania:-). Po tych wszystkich trudach i znojach nasi goście zasłużyli na słodki upominek.

Do poczytania
Smile