PostHeaderIcon Gminna Olimpiada Sportowa

W sobotę - 11 czerwca odbyła się już kolejna Gminna Olimpiada Sportowa, w której dzieci, młodzież i dorośli rywalizowali w różnych konkurencjach. Spotkanie to odbyło się na stadionie w Biesiekierzu.

Oprócz zawodów sportowych były również występy artystyczne dzieci z przedszkoli i szkół. Nową atrakcją były zmagania sprawnościowe Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Biesiekierz. Podczas spotkania swój dorobek prezentowały różne placówki z terenu naszej gminy. Również nasza biblioteka przygotowała swoje stoisko, na którym przedstawiłyśmy nasze najnowsze działania. Między innymi młodzież gimnazjalna zapoznawała wszystkich chętnych z realizowanym w naszej bibliotece projektem pn.: Kreatywnie wkręceni w upcykling. Każdy zainteresowany mógł własnoręcznie wykonać napis na odpowiednio przygotowanej desce na wzór tych wykonanych przez młodzież. Duże zainteresowanie wzbudziły piękne, kolorowe koszulki zdobione przez uczestników projektu, a także zwierzęta wykonane z gazet, czy ekologiczne podkładki pod kubek. W ramach promocji biblioteki i czytelnictwa rozdawałyśmy dzieciom balony ozdobione napisami zachęcającymi do czytania i odwiedzania naszej placówki. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również malowanie twarzy dzieciom - tu ustawiały się nawet kolejki.