Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Lekcja biblioteczna - Bezpieczne wakacje

W dniu 21.06.2016 r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja biblioteczna z uczniami kl. I ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. Burza mózgów zaowocowała plakatem ilustrującym podstawowe zasady bezpieczeństwa. Konstancja powiedziała, że nie wolno wychylać się na statku. Monika wie, że nie wolno jeść nieumytych jagód. Maksiu zawsze zwraca uwagę na znaki drogowe a Igor nigdy nie rozmawia z nieznajomymi. Zabawy ruchowe Różne marsze pozwoliły dzieciom znaleźć się np. na gorącym pustynnym piasku czy w wysokich i stromych górach. Silny i porywisty wiatr zmienił się błyskawicznie w grząską i błotnistą łąkę. Dzieci opowiadały również o swoich wakacyjnych planach. Wszystkie dzieci otrzymały zakładki do książek z telefonami alarmowymi. Na koniec zajęć odbyła się krótka prezentacja książek wakacyjnych, która zaowocowała dłuuuugą kolejką wypożyczających.

Życzę wszystkim bezpiecznych wakacji; wakacji z książką oczywiście.

St. bibliotekarz Maja Rosowska