Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Świeminie

W piątek 5 sierpnia 2016r. odbyło się kolejne już wakacyjne spotkanie integracyjne dzieci i młodzieży ze świetlic wiejskich z terenu naszej gminy. Tym razem gospodarzami i organizatorami spotkania był Punkt sportowo-rekreacyjny i Filia Biblioteczna w Świeminie.

Program spotkania obejmował rozgrywki w tenisa stołowego a także zabawy literackie, ruchowe i plastyczne. Rozpoczęliśmy od powitania naszych gości czyli dzieci ze świetlic w Warninie, Parsowie, Kraśniku, Biesiekierzu, Parnowie, Gniazdowie, Starych i Nowych Bielicach wraz z opiekunami a także Wójta p. Andrzeja Leśniewicza, Dyrektor SP w Świeminie p. Renaty Mankiewicz i Sołtysa Świemina p. Józefa Ryfuna.
Potem uczestnicy turnieju przeszli do szkoły gdzie rozegrano turniej w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej. Zmagania tenisowe poprowadził pan J. Ryfun. Emocje były ogromne, wszyscy uczestnicy starali się wypaść jak najlepiej. W tym samym czasie pozostałe dzieciaki bawiły się na sali gimnastycznej. Rozpoczęliśmy od mini-konkursów literackich. Zadania polegały m.in. na wyłapaniu jak największej ilości tytułów książek w przeczytanej relacji z zawodów sportowych, rozpoznaniu na podstawie rysunków bohaterów literackich . Dzieci i panie oczywiście poradziły sobie z tymi zadaniami znakomicie. Najwięcej radości i uśmiechów wywołały wszelkiego rodzaju zabawy ruchowe. Wyścigi na piłkach i szczudłach, rzuty do tarczy z otworami, celowanie strzałkami do kolorowych baloników, zabawy z chustą integracyjną to tylko niektóre z nich. Absolutnym hitem okazał się konkurs polegający na napompowaniu baloników i wciśnięciu jak największej ich ilości pod założoną przez dziecko dużą koszulkę. Rekordowemu pakerowi udało się wcisnąć 25 balonów. Po rozgrywkach sportowych oddaliśmy się działaniom plastycznym. Zabawiliśmy się w projektantów wzorów na koszulki. Wszystkie wzory były ciekawe i niepowtarzalne. Zabawy były przeplatane słodko- owocowym poczęstunkiem i pysznymi hot-dogami. Na zakończenie spotkania wręczono puchary i dyplomy uczestnikom turnieju w tenisa stołowego. Ponadto każdy uczestnik zabawy otrzymał na pamiątkę kolorową piłeczkę. Mamy nadzieję ,że mimo niesprzyjającej aury (to był wyjątkowo deszczowy dzień) dobrze się u nas bawiliście. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszej imprezy.

Wielkie dzięki!!

Natalia Machała-Punkt sportowo-rekreacyjny