PostHeaderIcon Cudze chwalicie - swego nie znacie czyli szlakiem pałacyków Gminy Biesiekierz

W dniach 19-23 września w szkołach podstawowych w Biesiekierzu, Starych Bielicach i Świeminie odbyły się lekcje biblioteczne wprowadzające uczniów w główne założenia projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz Cudze chwalicie – swego nie znacie czyli szlakiem pałacyków Gminy Biesiekierz.

Jest on realizowany w ramach programu grantowego Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK im. Stefana Bryły. Głównym celem projektu jest pokazanie dzieciom i młodzieży z terenu gminy ich małej ojczyzny. Na zajęciach uczniowie klas VI obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą zabytki i atrakcje turystyczno-przyrodnicze na terenie gminy Biesiekierz. Uczniowie byli zdziwieni, że praktycznie w każdej miejscowości można zobaczyć coś interesującego. Zostali także zapoznani ze szczegółowym kalendarium projektu. Jesteśmy już przygotowani teoretycznie, a teraz czas ruszyć w drogę. Pierwszy rajd na trasie Świemino- Parsowo-Nosowo odbędzie się już w poniedziałek 26 września.

Do zobaczenia na szlaku.