PostHeaderIcon Gminny Konkurs Plastyczny pn. "Niepełnosprawni są wśród nas"

Nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pn. Niepełnosprawni są wśród nas. Konkurs skierowany był do dzieci z klas 0-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Biesiekierz. Został on zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Biesiekierz oraz Filie w Świeminie i Starych Bielicach w ramach 13 Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja TY i JA.

Otrzymałyśmy 153 piękne prace wykonane przez uczniów z klas 0-III ze szkół podstawowych z Biesiekierza, Świemina i Starych Bielic. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie prace były ciekawe, pomysłowe i starannie wykonane. Nasi młodzi czytelnicy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Prace zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę oraz dyplom.

Pierwsze miejsca zajęli: Hanna Szeląg, Wojciech Urbaniak i Malwina Porydzaj. Drugie miejsca zajęli: Maja Kowalczyk, Patryk Kotarba, Nikola Nastula i Weronika Róg. Trzecie miejsca zajęli: Aleksander Łoński, Remigiusz Jarząbek, Maria Kober oraz Monika Kunz.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja został laureatem 9. Edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii krajowe wydarzenie filmowe. Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni statuetkę wręczył Andrzej Seweryn. Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, to jedyne polskie nagrody wręczane za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka