PostHeaderIcon Czy u nas straszy???

Halloween to święto obchodzone 31.10 czyli w Wigilię Wszystkich Świętych. W piątek - 28 października nasza biblioteka wraz ze świetlicą wiejską zorganizowała z tej okazji spotkanie dla dzieci.

Tematem zajęć były jesienne zwyczaje i obrzędy tj. Święto Zmarłych i Zaduszki oraz Halloween - amerykański zwyczaj, który jest coraz chętniej obchodzony również w Polsce. Z Halloween wiąże się tradycja przebierania, zakładania masek i malowania dyni, dlatego na naszą wspólną zabawę zawitały m.in.: czarownice, wiedźmy, wampiry, straszna śmierć, zombie, kościotrupy. Niektóre maski były naprawdę przerażające. Podczas zajęć uczestnicy wysłuchali książki pt. Jak pokonać wampiry oraz obejrzeli prezentację multimedialną o wymienionych wyżej zwyczajach. Panie przygotowały dla swoich małych gości sporo atrakcji tj.: kto najszybciej obwinie mumię papierem toaletowym, latanie na miotle, jedzenie jabłek bez użycia rąk, robienie bardzo długiego łańcuchu z duszków, rzucanie piłką do dyni i wiele innych. Bawiliśmy się wspólnie przy piosenkach dla dzieci - Głowa, ramiona, kolana, pięty oraz Łoogi boogi. Na koniec naszego spotkania na uczestników czekał słodki - straszny poczęstunek. Wszyscy bardzo STRASZNIE się bawiliśmy!!!

Dziękujemy za bardzo liczne przybycie i już zapraszamy na zbliżające się spotkanie andrzejkowe:-) !!!

Bibliotekarz Aleksandra Sowa