Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon "Spotkania z literaturą" - przedszkole Happy Days

Czwartkowe spotkania z literaturą weszły na stałe do kalendarza zajęć dzieci z przedszkola Happy Days w Starych Bielicach. Jest mi bardzo miło, że dzieci za każdym razem witają mnie z dobrą energią i nieustającą chęcią wysłuchania tego, co mam Im do poczytania.

Dziś - 17.11.2016 r z okazji Dnia Czarnego Kota rozmawialiśmy o kotach i ich zwyczajach i bawiliśmy się w kocie zabawy. Dzieci opowiadały również o swoich domowych i podwórkowych kotach. Po wysłuchaniu opowieści o kocie Maczku z książki Renaty Piątkowskiej pt. Mruk - opowiadania o kotkach, kotach i kociskach i wierszowanej bajki Urszuli Kozłowskiej Mały Kotek przedszkolaki z ogromnym zapałem zaczęły przeglądać książki o kotach dostępne w bibliotece. Zwieńczeniem dzisiejszych zajęć były zajęcia plastyczne - kolorowanie kotów.

st. bibliotekarz Maja Rosowska