PostHeaderIcon Ranking Bibliotek 2016!!!

W tym roku po raz szósty Instytut Książki i Rzeczpospolita nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy.

Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów. Jesteśmy bardzo dumne i ogromnie szczęśliwe, że po raz kolejny udało się nam znaleźć wśród najlepszych bibliotek w kraju. Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza Biblioteka zdobyła VI miejsce w Polsce, 3 miejsce jako biblioteka wiejska oraz tytuł najlepszej biblioteki w województwie zachodniopomorskim.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Rzeczpospolitej w Warszawie w dniu 28 listopada, dyplom z rąk organizatorów Rankingu - Pana Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i pana Pawła Jabłońskiego, zastępcy redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita odebrali Wójt Gminy Biesiekierz - Pan Andrzej Leśniewicz oraz Dyrektor biblioteki - Pani Agnieszka Hryniewicz.

Biblioteka to cudowny żywy organizm, w którego skład wchodzą czytelnicy, pracownicy, lokalne władze samorządowe, przyjaciele i sojusznicy biblioteki, współpracujące instytucje, stowarzyszenia. Wymaga on ciągłej uwagi, dbania o niego i ciągłego rozwoju. Nasza biblioteka ma być jak Rzym - to tu mają prowadzić wszystkie drogi. Jesteśmy dla naszych czytelników, dla nich pracujemy, oni są naszą siłą i dlatego to do nich kierujemy największe podziękowania. To właśnie Wy tworzycie naszą Bibliotekę, bez Was nie byłoby nas!!!

Ten ogromny sukces nie byłby możliwy bez doświadczonej kadry, która podchodzi do swojej pracy z ogromną pasją oraz zaangażowaniem. Bardzo ważna jest również ścisła współpraca ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi, placówkami oświatowymi, kulturalnymi, sołectwami oraz stowarzyszeniami z terenu całej gminy. Dziękujmy wszystkim za ogromne wsparcie naszych działań, wspólne przedsięwzięcia oraz podejmowane wyzwania.

Serdecznie dziękujemy za wspieranie placówki i zaufanie do naszej pracy panu Wójtowi Andrzejowi Leśniewiczowi, pani Skarbnik Agnieszce Podgórskiej oraz Radnym Gminy Biesiekierz.

Ranking Bibliotek 2016 to ogromny sukces, ale również ogromne zobowiązanie do tego, aby nasza placówka działała na najwyższym poziomie i spełniała potrzeby oraz oczekiwania naszych Czytelników.

Agnieszka Hryniewicz