PostHeaderIcon Misiowe Święto w Świeminie

25 i 28 listopada w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia Filia Biblioteczna i Szkoła Podstawowa im K. Makuszyńskiego w Świeminie przygotowały wiele niespodzianek i atrakcji. Klasy I i III uczestniczyły w misiowych zajęciach.

Dzieciaki poznały bogatą ofertą misiowych książek znajdujących się w bibliotece. Uczniowie klasy I wysłuchali fragmentu książki Czesława Janczarskiego Miś Uszatek, z kolei trzeciaki słuchały Kubusia Puchatka A.A. Milne. Dzieci dowiedziały się także wielu ciekawych rzeczy o życiu niedźwiedzia brunatnego i misia panda. Zajęcia zakończyły się wykonaniem plastycznego wizerunku bohatera dnia. Pierwszaczki wykonały główkę misia brunatnego, trzeciaki podobiznę misia panda. Następnie rozpoczęła się zabawa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły. W dobry nastrój wprowadziły nas przedszkolaki, które zaśpiewały piosenkę O kochaniu misia. Następnie dobieraliśmy się w misiowe pary, trójki, czwórki a nawet piątki. Było przy tym mnóstwo radości i uśmiechu. Biliśmy także rekord w ilości osób jednocześnie rysujących misie. Po podliczeniu okazało się, że 90 osób narysowało 286 misiów. Niezły wynik. Na zakończenie zabawy można było pozować do zdjęć w misiowej główce i skosztować słodkie co nieco, czyli żelki Haribo w kształcie misiów. Bardzo dziękuję moim koleżankom i koledze ze szkoły za świetną zabawę.
Niech żyją nasi pluszowi przyjaciele - misie!!!

Aneta Krasowska