PostHeaderIcon Mikołajki z biblioteką

W piątek - 2 grudnia odbyły się Mikołajki z biblioteką. Spotkanie zostało przygotowane przez bibliotekę, świetlicę oraz Sołectwo Biesiekierz. Na naszych milusińskich czekały liczne atrakcje.

Między innymi książki o tematyce bożonarodzeniowej, zarówno bajki jak i popularnonaukowe. Wybrane ich fragmenty zostały głośno odczytane. Nasi goście obejrzeli krótką prezentację multimedialną, oraz zapoznali się z Encyklopedią tradycji polskich, które przypominają o ważnych zwyczajach i tradycjach dotyczących tego okresu. Ważnym elementem tego spotkania były świąteczne konkursy: poszukiwania ukrytego słodkiego skarbu od św. Mikołaja, co wynikało z odczytanego od niego listu; zabawa z czekoladowymi figurkami Mikołaja, odgadywanie świątecznych zagadek, wykonanie najpiękniejszej pracy plastycznej - stanowiło to jednocześnie doskonalenie pracy w grupie. Miło nam było również zaśpiewać kolędy razem z zespołem Duszki. Nasze zmysły poruszyło pięknie pachnące ciasto piernikowe, z którego dzieci samodzielnie wykrawały ciasteczka o przeróżnych kształtach, a następnie po wypieczeniu misternie zdobiły. Tę świąteczną pamiątkę zabrały do swoich domów. Dużą frajdę przyniosło naszym gościom ubieranie pięknej, prawdziwej choinki znajdującej się w świetlicy. Każdy z dużą starannością wieszał kruche, szklane ozdoby nucąc nastrojowe kolędy i pastorałki. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki prezent - figurkę Mikołaja. W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy pani sołtys Grażynie Guzowskiej i pozostałym paniom za przygotowanie i wypieczenie pysznego piernikowego ciasta i sprezentowanie słodkich prezentów. W tej świątecznej atmosferze zapraszamy wszystkich czytelników do wypożyczania naszych ciekawych książek.

Smile

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka