Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkania z literaturą - Przedszkole Happy Days

W dniu 9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. W przedszkolu Happy Days również obchodzone było to święto.

Na początku cotygodniowego spotkania wspólnie upiekliśmy pyszną pizzę. Była to pizza wyczarowana za pomocą zabawy w masaż. Dzieciom tak bardzo spodobała się ta zabawa, że piekliśmy dwa razy :-) Dzieci dostały również zadanie, aby pokolorować kolorowankę pizzy. A skoro pizza - to Włochy, skoro Włochy to włoska bajka. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o Pinokiu. Pinokio to drewniany pajacyk, który przeżywa mnóstwo przygód, a na koniec za swoje dobre uczynki zostaje zaczarowany i staje się chłopcem. Biedronki, Żabki i Motyle tradycyjnie obejrzały książki popularno-naukowe dostępne w bibliotece.

Do następnego poczytania.
st. bibliotekarz Maja Rosowska