PostHeaderIcon Tajniki prasy i czasopism

W środę - 8 marca gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klas II z gimnazjum w Biesiekierzu. Gimnazjaliści wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej prasie i czasopismom.

Uczniowie obejrzeli i wysłuchali prezentacje multimedialne o historii prasy, budowie czasopisma, kryterium podziału czasopism, różnicach między gazetą a czasopismem. Po części teoretycznej nastąpiła cześć praktyczna - gimnazjaliści mieli do rozwiązania kilka zadań tj.: krzyżówki, testy, rozsypanki, a także mieli za zadanie zaprojektować pierwszą stronę swojego czasopisma. Wyszło im to bardzo dobrze i kolorowo. Na zakończenie spotkania zagraliśmy w uwielbianą zabawę gimnazjalistów - kalambury. Podczas naszych zajęć uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością pracy w grupie.

Bibliotekarz Anetta Orlikowska