PostHeaderIcon Zajęcia biblioteczne dla przedszkolaków "Nadchodzi wiosna kolorowa i radosna"

W czwartek - 9 marca gościliśmy grupę Biedronki z Przedszkola Happy Days - Szczęśliwe Dni w Starych Bielicach. Przewodnim tematem naszego spotkania była nadchodząca wiosna.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy zabawą ruchową przy muzyce. Nasi goście bawili się w zabawy w kole, zamieniali się w różne zwierzątka naśladując ich ruchy, zabierali liskom ogony, bawili się rytmicznie w wiosenny deszczyk z użyciem bibuły. Z dużą uwagą wysłuchali głośno przeczytanego wiosennego opowiadania pt.: Nowe ubranie niedźwiedzia. Po obejrzeniu krótkiej prezentacji o pierwszych oznakach wiosny młodzi czytelnicy wykonali piękne prace plastyczne: Kwiaty na łące. Następnie nadszedł czas na swawole wśród zabawek. W międzyczasie nasi milusińscy stawiali ślady swoich dłoni pomalowanych farbą tworząc nogi stonogi. Tak podpisaną pracę zabrali do swojego przedszkola na pamiątkę.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka