PostHeaderIcon Święta majowe w naszej bibliotece

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: 1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3 maja Uchwalenie Konstytucji.

W środę - 26 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć na lekcji bibliotecznej klasy 4 - 6 ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Ideę nadchodzących świąt majowych przybliżyła nam pani Agnieszka Ławrynowicz - nauczyciel historii, która była współinicjatorką dzisiejszego spotkania. Wspólnie odczytaliśmy książkę Władysława Bełzy pt.: Kto Ty jesteś? Polak mały, rozwiązywaliśmy krzyżówkę dotyczącą naszej Ojczyzny. Obejrzeliśmy także krótkie filmy edukacyjne o poszczególnych świętach. Wysłuchaliśmy pieśni patriotycznej - Mazurek 3 Maja. Uczniowie uczestniczyli także w grze terenowej po bibliotece. Efektem poszukiwań było ułożenie hasła - cytatów z Mazurka 3 Maja. Podsumowaniem spotkania było wykonanie naszej flagi narodowej. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie było dla uczniów prawdziwą lekcją patriotyzmu.