PostHeaderIcon Dzień Bibliotekarza i bibliotek

W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy obchody XIV edycji ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką.

Był to dla nas dzień wyjątkowy i pełen niespodzianek. Z okazji przypadającego dziś Dnia Bibliotekarza gościliśmy w naszych progach wyjątkowych gości. Z życzeniami oraz kwiatami odwiedził nas Pan Wójt Andrzej Leśniewicz wraz wicewójtem panem Janem Rodakiem, panią Agnieszką Podgórską - skarbnikiem gminy, panem Waldemarem Maniakiem - sekretarzem gminy oraz panem Tomaszem Hołowatym - kierownikiem referatu strategii i rozwoju. Wśród naszych gości nie zabrakło również pana Marka Płazy - przewodniczącego Rady Gminy oraz dyrektorów placówek oświatowych pań: Renaty Mankiewicz, Anny Piotrowicz, Anety Chmielewskiej-Szymańskiej oraz Małgorzaty Olczak. Nie zapomnieli o nas również nasi przyjaciele zza ściany. Życzenia i piękne kwiaty otrzymałyśmy od pana Mariusza Sydoruka i pracowników OPS-u, a także pani Ireny Barczuk oraz pracowników i podopiecznych Domu Środowiskowego Feniks. Nasi goście podkreślili ważną rolą biblioteki, złożyli nam serdeczne życzenia oraz obdarowali kwiatami i prezentami. Pan Wójt wyraził swoje uznanie dla bibliotekarzy czym sprawił nam ogromną radość. Wielką niespodziankę sprawili nam również uczniowie naszego gimnazjum wraz z panią Agnieszką Kolanowską. Głośno odśpiewali nam sto lat, wręczyli piękną laurkę oraz róże. Jak co roku pamiętali o nas również pani Agnieszka Ławrynowicz - radna powiatu i pan radny Dariusz Szymański. Nie zabrakło także życzeń od naszych kochanych dużych i małych czytelników. Dziękujemy wszystkim za tak wzruszający, wyjątkowy i pełen wrażeń dzień. To wszystko sprawiło, że poczułyśmy się ważne i wyjątkowe oraz spełnione zawodowo.