PostHeaderIcon Dzień Bibliotekarza - 8 MAJA

Biblioteka to nie tylko książki, meble, prasa, ale to również osoby które to miejsce tworzą. Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza chciałabym opowiedzieć Państwu o ludziach, którzy tworzą naszą bibliotekę - MOICH BIBLIOTEKARZACH
Smile

Nazywam się Agnieszka Hryniewicz. Z zawodu, wykształcenia i zamiłowania - bibliotekarz. Jestem związana z naszą biblioteką prawie dwadzieścia lat. Jest to dla mnie bardzo ważne i wyjątkowe miejsce. Uwielbiam swoją pracę. Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ mam zaszczyt pracować z wyjątkowymi, pełnymi pasji i zaangażowania ludźmi.

Aneta Krasowska - kustosz. Od samego początku związana z Filią Biblioteczną w Świeminie. Jest niezwykle ciepłą i serdeczną osobą. Do swojej pracy podchodzi zawsze z dużym zaangażowaniem i dokładnością. Doskonale zna swoich czytelników i ich potrzeby. Jest przez nich bardzo lubiana i ceniona. Na prowadzonych przez nią zajęciach literacko-plastycznych powstają prawdziwe cudeńka. :-)

Maja Rosowska (właściwie Agnieszka :)) - starszy bibliotekarz. Obecnie pracuje w Filii Bibliotecznej w Starych Bielicach. Swoją biblioteczną przygodę rozpoczynałyśmy w odstępie kilku miesięcy i wspólnie uczyłyśmy się tego zawodu. Ma wyjątkowe poczucie humoru. Jest osobą niezwykle wrażliwą na potrzeby dzieci. Działa w licznych stowarzyszeniach, bardzo aktywnie angażuje się w akcje charytatywne. Ma świetny kontakt z najmłodszymi czytelnikami. Tylko ona jest w stanie zrozumieć dowcip o dziesięciu farbkach :-)

Renata Łowiecka - starszy bibliotekarz. Pracuje w bibliotece w Biesiekierzu. Jest bardzo pracowitą i sumienną osobą. Oaza spokoju :-) Niewiele rzeczy jest ją w stanie wyprowadzić z równowagi. Posiada niezwykły talent aktorski który można podziwiać podczas występów naszego bibliotecznego kabaretu. Jest osobą na którą zawsze można liczyć.

Aleksandra Sowa - bibliotekarz. O niektórych ludziach mówimy, że mają serce na dłoni i tak właśnie jest z Olą. Pełna zapału i pomysłów z dużym zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Czasami gdy na nią patrzę to mam ochotę zacytować wyjątkową filmową postać i jej słowa: bo ja jestem kobieta pracująca - żadnej pracy się nie boję :-)

Katarzyna Janik - bibliotekarz. Gdy ją poznałam to nosiła krótkie spodenki i dwie kitki. Przychodziła do biblioteki na zajęcia, które prowadziłam dla najmłodszych :-) Zapamiętałam ją jako niezwykle radosne, kreatywne i pomysłowe dziecko. Nic się nie zmieniła :-) Prowadzone przez nią zajęcia dla dzieci przyciągają teraz do naszej biblioteki kolejne pokolenie.

Anetta Orlikowska - młodszy bibliotekarz. Niezwykle charyzmatyczna i dynamiczna osoba. Ma niezwykły talent do odzyskiwania przetrzymywanych przez naszych kochanych czytelników książek. W swoją pracę wkłada dużo serca i energii. Typ człowieka dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Magdalena Sowa - młodszy bibliotekarz. Związana z naszą biblioteką od kilku miesięcy. Zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą. Bardzo pracowita i kreatywna. Do swojej pracy podchodzi z dużym zaangażowaniem. Jest bardzo lubiana przez uczestników zajęć, potrafi zarazić ich swoim zapałem :-)