Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek w Starych Bielicach

W dniach 8-12.05 Filia Biblioteczna w Starych Bielicach świętowała obchodzony w całej Polsce Tydzień Bibliotek.

Niewątpliwą przyjemnością i ogromnym zaskoczeniem były dla mnie prezenty od uczniów Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach oraz dzieci z przedszkola Happy Days w Starych Bielicach - dziękuję!!! Zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy związane z książką, mini-dyskoteki i mini-koncerty, spotkania pozalekcyjne miały na celu jeszcze większą popularyzację biblioteki jako miejsca gdzie można w ciekawy sposób spędzić czas wolny. Czytelnicy wiedzą, że to dzięki Nim biblioteka tętni życiem; to dzięki Nim jest tu zawsze gwarno i wesoło. Biblioteka nie jest już (a właściwie nigdy nie była) cicha i zaspana; książki nigdy nie powinny stać równiutko na półkach - twórczy bałagan świadczy o tym, że są czytane. W bibliotece można się bawić, czytać, śpiewać i tańczyć, można spotkać się z przyjaciółmi. A przede wszystkim można tu po prostu być. Biblioteka? - Oczywiście!!!

st. bibliotekarz Maja Rosowska