PostHeaderIcon Lokalny Klub Kodowania w naszej bibliotece!

W ramach projektu Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę powstał przy naszej bibliotece Lokalny Klub Kodowania.

Projekt ten realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Biblioteka w Biesiekierzu pozyskała na miesiące wrzesień i październik 5 robotów Finch. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na warsztaty kodowania w języku Scratch z wykorzystaniem robotów. Podczas warsztatów będziemy poznawać tajniki kodowania :-). Umiejętność programowania pozwala zrozumieć, jak działają otaczające nas technologie, by móc bardziej świadomie z nich korzystać oraz również je tworzyć i rozwijać. Wzmacnia też kreatywność i zdolność logicznego myślenia. Zajęcia będzie prowadził w formie wolontariatu zaprzyjaźniony z naszą biblioteką pan Irek Hryniewicz.

Zapisy w bibliotece, liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy!