Strona główna Aktualności i ogłoszenia Aktualności

PostHeaderIcon 73. rocznica Powstania Warszawskiego

W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej bibliotece wyjątkowa uroczystość z okazji 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Przybyli na nią zaproszeni goście, dzieci, młodzież oraz dorośli czytelnicy.

Zebranych powitała pani Agnieszka Hryniewicz - dyrektor biblioteki. Uroczyste obchody otworzył w imieniu pana wójta Andrzeja Leśniewicza - wicewójt pan Jan Rodak. Następnie pani Agnieszka Ławrynowicz - radna Powiatu Koszalińskiego przedstawiła naszym gościom rys historyczny tego ważnego wydarzenia. Głos zabrał również pan Marek Płaza - przewodniczący Rady Gminy, przybliżając nam rolę jaką odegrali w tym zrywie niepodległościowym harcerze. Podczas naszego spotkania nie mogło zabraknąć pieśni i piosenek patriotycznych, które wykonała pani Agnieszka Borzuchowska. Wszyscy zebrani aktywnie włączyli się do wspólnego śpiewu. Kolejną atrakcją były zajęcia plastyczne przygotowane przez panią Agnieszkę Kolanowską. Ich uczestnicy wykonali plakaty przedstawiające symbole powstania. Na zakończenie odbyła się gra terenowa polegająca na wykonaniu szeregu zadań, których prawidłowe wykonie pozwoliło na odgadnięcie haseł związanych z dzisiejszą uroczystością. Cieszymy się bardzo, że w tym ważnym dniu tak wiele osób przybyło do naszej biblioteki.

Wspólnie oddaliśmy cześć tym, którzy walczyli o naszą wolność i dali przyszłym pokoleniom wspaniałe wzorce do naśladowania.