PostHeaderIcon Bądź tolerancyjny

We wtorek - 12 września odwiedziły nas dzieci z klas 0 i I ze Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, oddział w Parnowie w celu zwiedzenia naszej biblioteki oraz wzięcia udziału w lekcji bibliotecznej pod hasłem: Bądź tolerancyjny.

Nasi młodzi czytelnicy mieli okazję poznać naszą bibliotekę, dowiedzieć się o tym, co to jest tolerancja i wesoło się zabawić. Nasi goście poznali książki popularnonaukowe dla dzieci pt.: Różni, ale tacy sami oraz Rasizm i nietolerancja nie!. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną i krótki film animowany o tolerancji. Rozmawialiśmy o tym, że nigdy nie można się wyśmiewać z ludzi, którzy są inni od nas. Niezależnie od tego, czy mają inny kolor skóry, inną wiarę, czy są chudzi czy grubi, niewidomi czy jeżdżą na wózkach inwalidzkich. Każdy uczestnik zajęć wykonał pracę plastyczną pn. Mój przyjaciel. Następnie bawiliśmy się przy muzyce, a także zabawkami, grami planszowymi oraz czytaliśmy książki dziecięce.

Do miłego poczytania!!!

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka