Strona główna Filie Stare Bielice Aktualności

PostHeaderIcon Spotkania z książką - Przedszkole Elf 2 w Starych Bielicach

W dniu dzisiejszym tj. 15 listopada odwiedziłam dzieci w przedszkolu Elf 2 w Starych Bielicach. Wczoraj - 14 listopada był Ogólnopolski Dzień Biblioterapii.

Biblioterapia ma dla mnie szczególne znaczenie - zarówno służbowo i prywatnie. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest biblioterapia i jak mogą ją zastosować w życiu codziennym. Wytłumaczyłam, że to w dużej mierze właśnie dzięki książkom zarówno dzieci jak i dorośli mogą uporać się ze swoimi kłopotami i troskami. Niechęć do jedzenia, obawa przed nowymi smakami często bywa domeną dzieci w wieku przedszkolnym. Pszczoły, Biedronki i Skrzaty wysłuchały opowiadania Nie lubię jeść Aleksandry Stańczewskiej z serii Julka poznaje świat. Jest to świetne opowiadanie mogące być pomocne dla rodziców niejadków. Młodsze Żabki wspólnie ze mną czytały książkę pt. Poznaję i opowiadam z Mamą - owoce i warzywa Doroty Zawadzkiej. Dzieci pięknie nazywały owoce i warzywa - także po angielsku a następnie opowiadały o tym co lubią a czego nie lubią jeść. Najmłodsze Motylki również wzięły czynny udział w zajęciach. Z dużym zaciekawieniem oglądały kartonowe książeczki. Akcja Koszyk z książkami zaowocowała licznymi wypożyczeniami. Jestem z Was dumna.

Do zobaczenia.
st. bibliotekarz Maja Rosowska