Strona główna Filie Świemino Aktualności

PostHeaderIcon Biblioteczne abecadło

W środę 26 września Filię Biblioteczną w Świeminie odwiedzili uczniowie klasy II z wychowawczynią. Na spotkaniu drugoklasiści przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki- sposób zapisu czytelnika i wypożyczania książek, poznali układ księgozbioru na półkach, wzbogacili swoje słownictwo o nowe słowa takie jak: czytelnia, wypożyczalnia, księgozbiór podręczny.

Porozmawialiśmy także o zaletach czytania i zasadach poszanowania książek. Oczywiście największą atrakcją było zwiedzanie biblioteki i przeglądanie książek na półkach. Uczniowie mieli także okazję obejrzeć nietypowe książki: zapachowe, dźwiękowe, harmonijkowe, książki zabawki. Na zakończenie wizyty dzieci rozwiązały krzyżówkę podsumowującą zdobytą wiedzę i oczywiście wypożyczyły książki do domu. Na pamiątkę spotkania każdy z uczestników otrzymał kolorowe zakładki. Mam nadzieję, że wizyta zaowocuje częstymi odwiedzinami dzieci w bibliotece.

Aneta Krasowska