PostHeaderIcon Mała książka - wielki człowiek

W piątek - 5 października odwiedzili naszą bibliotekę wyjątkowi goście - dzieci oraz rodzice biorący udział w pilotażowym projekcie dla trzylatków Mała książka - wielki człowiek. Jest on realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki mającej na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Naszych milusińskich przywitały w progach biblioteki bajkowe postacie: wróżka Agnieszka, królewna Renia, smerf Ola i Kasia Pippi. Zabrały one naszych gości w podróż po bibliotecznych zakamarkach, zaprosiły do wspólnej zabawy oraz na teatralne przedstawienie. Każdy trzylatek otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę Pierwsze wiersze dla... oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Serdecznie dziękujemy za obecność oraz wspólną fantastyczną zabawę. Do zobaczenia!