PostHeaderIcon Ferie w Bibliotece!!!

Pierwszy tydzień zajęć feryjnych w naszej bibliotece już za nami. Obfitował on w różnorodne formy zajęć, zabaw i prac plastycznych.

Po uroczystym, poniedziałkowym rozpoczęciu ferii zimowych w naszej placówce nastąpiły kolejne wyzwania. Zabawy i łamigłówki mądrej główki to hasło wtorkowych zajęć. Mieliśmy okazję rozwiązywać krzyżówki, łamigłówki, kalambury, pobawić się w pantomimę, układanie puzzli, graliśmy w gry planszowe oraz inne zabawy. Środowe zajęcia odbyły się pod hasłem: Moje uczucia i emocje. Zapoznaliśmy się z książką pt.: To nie mieści się w głowie. Po głośnym odczytaniu książki opisującej emocje uczyliśmy się je rozpoznawać. Była to dobra okazja, aby podzielić się własnymi odczuciami, opowiedzieć o własnych emocjach i wrażliwości. Dorysowywaliśmy miny postaciom w celu wyrażenia ich emocji, co było również podstawą do ich omówienia. Po różnorodnych zabawach nasi milusińscy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pieczenia pizzy. Pyszny smak i piękny zapach swojskiej pizzy wynagrodził wysiłek. W czwartek naszemu spotkaniu przewodził temat: Wierszyki łamiące języki. Dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na spektakl pt.: Królewski list. Po powrocie czytaliśmy głośno wybrane wiersze Agnieszki Frączek: Banialuki do zabawy i nauki oraz Małgorzaty Strzałkowskiej: Wierszyki łamiące języki. Naszym zajęciom towarzyszyły również wspólne gry i zabawy. W spotkaniu piątkowym noszącym hasło: Zima i czary, wziął udział gość specjalny. Odwiedziła nas Pani Joanna Lejtan z Radia Koszalin. Pani Joanna była bardzo zainteresowana naszymi zajęciami literackimi prowadzonymi na temat Muminków. Nasz gość towarzyszył nam podczas głośnego czytania fragmentu książki pt. Muminek szuka drogi do domu. Po obejrzeniu krótkiego odcinka bajki i omówieniu poszczególnych postaci bajkowych z pomocą rysunków przystąpiliśmy do zabawy w odgadywanie Kim jestem? oraz dopasowywanie rekwizytu do nazwy postaci. Następnie ułożyliśmy Muminkowe puzzle oraz stworzyliśmy Muminkowy świat. Po zabawie ruchowej z chustą animacyjną przystąpiliśmy do smażenia przepysznych frytek z samodzielnie pokrojonych ziemniaków.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia w przyszłym tygodniu.