PostHeaderIcon Ferie w bibliotece 2 :-)

Za nami drugi tydzień feryjnej zabawy. Obfitował on w wiele atrakcji, ciekawych zajęć oraz niespodzianek.

Zaczęliśmy go bardzo intensywnie - od wizyty w kręgielni. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z tą wymagającą zręczności zabawą. Sprawiła im ona ogrom radości i dostarczyła dawki pozytywnej energii. Podczas kolejnych dni uczestnicy zajęć odwiedzili Stumilowy Las, spotkali się z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Nie zabrakło oczywiście codziennych spotkań z książką oraz interesujących prac plastycznych. Dzieci nauczyły się jak przygotować masę mydlaną, projektowały biżuterię oraz tworzyły papierowe cuda. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych, podczas których uczestnicy piekli ciasteczka, smażyli naleśniki oraz przygotowywali przekąski, które w ekspresowym tempie znikały z talerzy podczas seansów w zimowym kinie. We wtorek - 5 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Była to świetna okazja, aby zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym dniu miały również miejsce zajęcia matematyczne przeprowadzone przez Igora Kowalczyka, ucznia I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois. Dzięki nim uczestnicy zajęć poznali Pitagorasa i jego zaczarowane trójkąty. Serdecznie dziękujemy Igorowi za bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia, które pokazały dzieciom, że nauka matematyki może stać się fascynującą zabawą. Każdego dnia zajęć towarzyszyły nam różne gry i zabawy zarówno przy stoliku jak i ruchowe. Ogromną radość sprawiła dzieciom wizyta w Rodzinnym Parku Rozrywki Pomerania w Kołobrzegu. Serdecznie dziękujemy naszym milusińskim za wspólną feryjną przygodę.