PostHeaderIcon Rozstrzygnięcie konkursu "Mój bajkowy przyjaciel" w Świeminie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz we współpracy ze szkołą w Świeminie zorganizowała konkurs plastyczny dla klas 0-III pod hasłem Mój bajkowy przyjaciel.

Młodsze dzieci przy pomocy różnych środków artystycznych miały zaprezentować swojego ulubionego bohatera z bajki. Zadaniem ich starszych kolegów z klas IV-VI było napisanie bajki, której bohaterami były różne, wylosowane wcześniej przedmioty codziennego użytku np. gumowa kaczuszka, buty, łyżeczka, książka i inne. Uczniowie bardzo chętnie i licznie wzięli udział w obu konkursach (41 w konkursie plastycznym i 11 w literackim). 9 listopada dyrektor biblioteki w Biesiekierzu p. A. Hryniewicz i młodszy bibliotekarz p. K. Janik ogłosiły wyniki konkursów.

Oto nagrodzeni uczniowie:
Konkurs plastyczny:
I miejsce -Dominik Gracka -0
II miejsce - Natalia Sobierajska - kl. II
III miejsce - Angelika Zacholska - kl. II
Konkurs literacki:
I miejsce - Natalia Strzelczyk - VI
II miejsce - Zuzanna Formalewicz -IV
III miejsce - Oliwia Kubera - VI

Wszyscy pozostali uczestnicy również dostali piękne nagrody i dyplomy.
Gratulujemy !!!

Aneta Krasowska