PostHeaderIcon Konferencja

W dniu 12 lutego 2014 roku odbyła się konferencja pt. Analiza czytelnictwa bibliotek publicznych powiatu koszalińskiego za 2013 r.

Organizowane co roku przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną podsumowanie, tym razem odbyło się w naszej Bibliotece w Biesiekierzu. Gościłyśmy w naszych progach dyrektorów bibliotek i bibliotekarzy z całego powiatu koszalińskiego. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatowych - wicestarosta Andrzej Leśniewicz, gminnych - wójt Gminy Biesiekierz Marian Hermanowicz, przewodniczący Rady Gminy - Jan Balcerzak, przewodnicząca Komisji ds. Społecznych i Oświaty - Monika Modła, sekretarz Gminy - Maria Węgrzynek, opiekująca się bibliotekami z ramienia Starostwa - Marzena Pawłowska oraz z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej - dyrektor Andrzej Ziemiński, zastępca dyrektora Beata Sawa-Jovanoska oraz pani Małgorzata Zychowicz. Po wysłuchaniu referatów nt. wyników osiągniętych przez biblioteki powiatu koszalińskiego nasza pani dyrektor Agnieszka Hryniewicz przedstawiła prezentację multimedialną o działalności naszej placówki. Następnie prezentację o swojej bibliotece przedstawiła pani Hanna Psiuch z Manowa. Uczestnicy spotkania zwiedzili również nasze filie w Świeminie i Starych Bielicach. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory, ponieważ biblioteki wypadły znakomicie. Jesteśmy ogromnie szczęśliwe, że gościłyśmy u siebie tak znamienitych gości.

Starszy bibliotekarz
Renata Łowiecka