PostHeaderIcon Teatr Akademia Wyobraźni z Wrocławia

W dniu 24 lutego gościłyśmy w naszej bibliotece teatr Akademia Wyobraźni z Wrocławia. Ta nowoczesna grupa teatralna skupiająca absolwentów kulturoznawstwa, polonistyki oraz animatorów kultury ukazała dzieciom przedstawienie kukiełkowe pt.: KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU.

Nowa interpretacja znanej baśni Andersena zrealizowana w technice lalki stolikowej bardzo się maluchom spodobała. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wraz z rodzicami i aktorami przygotowały scenę oraz lalki, po czym maluchy zaprezentowały swoją wersję baśni. Na spektakl zaprosiłyśmy również dzieci z przedszkola w Biesiekierzu, młodzież z Punktu Bibliotecznego z Parsowa oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Wszyscy świetnie się bawili.