PostHeaderIcon Wielkanoc tuż, tuż!!!

Kolejne przedświąteczne spotkanie z naszymi brzdącami odbyło się w piątek - 11 kwietnia. W lekcji bibliotecznej poświęconej tradycjom, obrzędom i zwyczajom wzięli udział uczniowie klasy "0" ze Szkoły w Parnowie.

Po krótkim wprowadzeniu nasi goście zapoznali się z prezentacją multimedialną, wysłuchali krótkiego opowiadania na temat świąt oraz poznali ciekawe pozycje książkowe o tej tematyce. Następnie dzieci miały okazję zapoznać się z tradycyjną metodą malowania pisanek gorącym woskiem przy użyciu kluczki. Każdy z uczestników wykonał piękne kartki oraz ogromne pisanki z papieru. Nasi goście pracowali z ogromną cierpliwością. Mamy nadzieję, że te działania ugruntowały w nich staropolskie tradycje i przyniosły im dużą satysfakcję.

Starszy bibliotekarz Renata Łowiecka