PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek z wielką niespodzianką :-)

W czwartek 15 maja mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas O i II SP w Biesiekierzu na lekcji bibliotecznej przygotowanej w ramach Tygodnia Bibliotek. Tematem przewodnim spotkania był zbliżający się Dzień Bociana.

Nasi goście zapoznali się z prezentacją multimedialną o życiu bocianów, ich wędrówkach i zwyczajach. Przypomnieliśmy sobie odgłosy wydawane przez spotykane w Polsce ptaki. Następnie spotkała nas - bibliotekarzy ogromna niespodzianka. Uczniowie obu klas pięknie zaśpiewali piosenkę i wyrecytowali wiersze opisujące naszą bibliotekę i naszą pracę. Otrzymaliśmy piękne kwiaty, pamiątkowy dyplom oraz własnoręcznie pieczony, pyszny, ogromny tort z fajerwerkami. Wszystkim baaardzo smakował! Na zakończenie naszego spotkania dzieci wykonały przestrzenne bociany z tektury, bibuły i rolek. Jesteśmy niezmiernie wdzięczne paniom nauczycielkom: p. Jolancie Kosteckiej i p. Magdalenie Sowie oraz ich uczniom za pamięć, wspaniałe prezenty, ogromny trud włożony w przygotowanie przedstawienia i wykonanie pysznego tortu.

Serdecznie dziękujemy !!!

SmileSmileSmile